Відділення паліативної та хоспісної допомоги

Завідувач відділенням
Байдужа Олена Миколаївна

Телефон:
-

Розташування:
-

Про відділення

З 03.09.2018 року на базі КУ «Запорізька міська клінічна лікарня № 10» створене відділення паліативної та хоспісної допомоги на 25 ліжок згідно до наказу ДОЗ ЗМР від 26.06.2018 № 283 шляхом перепрофілювання ліжок терапевтичного та ревматологічного відділень.

У відділенні надається загальна кваліфікована паліативна медична допомога вторинного рівня та цілодобове медичне спостереження пацієнтам у термінальної стадії невиліковних захворювань при неможливості надання первинної паліативної медичної допомоги амбулаторно. Забезпечується належна якість життя інкурабельним хворим шляхом запобігання та полегшення фізичних, емоціональних страждань, з застосуванням адекватно ефективного знеболювання, медикаментозної симптоматичної терапії, хірургічних та інших методів лікування, кваліфікованого медичного нагляду за умов, коли можливості спеціалізованого лікування основної хвороби є обмеженими або, з точки зору сучасних наукових уявлень, безперспективними.

Відділення працює в цілодобовому режимі. Штати відділення розраховуються відповідно до діючих нормативно-правових актів: завідувач відділенням – 1,0 ст, лікар-терапевт – 0,5 ст, старша медична сестра – 1,0 ст, сестра медична стаціонару, палатна – 8,0 ст, молодша медична сестра (санітарка-прибиральниця палатна) – 10,0 ст., молодша медична сестра (санітарка-буфетниця) – 2,0 ст., сестра-господиня – 1,0 ст.

Направлення хворих до відділення здійснюється лише в плановому порядку за направленням відбіркових комісій закладів охорони здоров’я міста. Госпіталізація у відділення здійснюється відповідно до затвердженого Порядку, переліку показань та протипоказань до госпіталізації.

Вирішуються питання соціального захисту. Пацієнти по соціальним показникам оформлюються в будинок-інтернат. За потребою спеціалістами поліклініки проводяться кваліфікаційні за фахом консультації.

При відділенні працює школа «За життя» з організації соціальної психологічної допомоги хворим, членам їх родини та близьким, включаючи навчання догляду за важко хворими та залучення з їх числа волонтерів та заняття з патронажними медичними сестрами відділення з нагляду за нетранспортабельними хворими

Працівники відділення

Кучерененко Світлана Юріївна, старша медична сестра