Міський центр нефрології та діалізу

Завідувач відділенням
Овська Олена Генадіївна
к.м.н., лікар-нефролог вищої категорії


Телефон:
(061) 224-20-19

Розташування:
стаціонарний корпус, поверх 1

Про відділення

Хронічна хвороба нирок V стадії або термінальна ниркова недостатність може бути ускладненням як ниркових захворювань (гломерулонефрити, пієлонефрити, сечокам’яна хвороба), так і так званих «соціальних» хвороб, як то гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, подагра, тощо.

Міський центр нефрології та діалізу на базі КНП «Міська лікарня № 10» ЗМР, що створений в червні 2017 року, займається лікуванням саме термінальної ниркової недостатності. В складі Центру - відділення нефрології та діалізу на 32 діалізні місця; консультативний кабінет лікаря–нефролога поліклініки та нефрологічні ліжка (№ 15) в структурі терапевтичного відділення. У відділенні нефрології та діалізу пацієнти лікуються замісною нирковою терапією методом гемодіалізу/гемодіафільтрації (ГД/ГДФ) та перитонеальним діалізом. Гемодіаліз (ГД) – це процедура очищення крові поза організму з використанням штучного фільтру (діалізатору), через який проходить кров організму та очищується від уремічних токсинів та надлишку рідини. Перитонеальний діаліз - замісний метод, при якому в якості фільтру для очищення крові виступає власна очеревина, даний метод проводиться хворим вдома, безпосередньо самим пацієнтом, після проходження навчання у відділенні.

Гемодіаліз у нашому відділенні проводиться з використанням сучасних апаратів «Штучна нирка» Dialog+ та Dialog+ on-line HDF, BBraun, Німеччина; перитонеальний діаліз - апаратний метод з використанням циклерів «Home Choice», Baxter, США та ручний метод. В структурі відділення діалізу 2 потужні високо-якісні системи водопідготовки виробництва Німеччина. Робота організована цілодобово, окрім неділі. В структурі відділення розгорнуто Ізолятор для проведення гемодіалізу хворим на COVID 19.

У нашому відділенні пацієнти повністю забезпечені препаратами супроводу, в т.ч. для лікування анемії (еритропоетини, препарати заліза), динамічно спостерігаються найкращими лікарями-нефрологами нашого міста з проведенням корекції ускладнень основного захворювання (анемія, кістково-мінеральні порушення, артеріальна гіпертензія, тощо ) та лікуванням супутньої патології. За необхідності залучаються вузькі спеціалісти, діагностична база лікувальної установи (рентгенографія, УЗД, ФГДС, добове моніторування АТ, холтер ЕКГ) та здійснюється госпіталізація на нефрологічні ліжка. Лікар-нефролог поліклініки надає консультативну допомогу з будь-якими проблемами з боку нирок мешканцям міста та області за електронним направленням сімейного лікаря.

Видатки на лікування пацієнтів з ХХН V стадії здійснює Національна служба здоров’я України, якісне лікування в нашому центрі є повністю безкоштовним для хворого. Фінансова складова: на 2021 рік заплановано проведення близько 25 тис. сеансів гемодіалізу/гемодіафільтрації на суму 44 млн грн та 4800 процедур перитонеального діалізу на суму 8,8 млн грн. Окрім того, підтримка місцевого бюджету для закупівлі медикаментів супроводу у 2021 році склала 9,2 млн грн, що дозволило підвищити якість лікування наших пацієнтів.